KONYA İL MEM ARGE

DYS-Doküman Yönetim Sistemi

İl, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okullar için Katılımsız DYS Kurulumu
DYS-Doküman Yönetim Sistemi

Doküman Yönetim Sistemi Eğitim Kılavuzları

1- DYS Yönetici Kullanıcı Kılavuzu

2- DYS Kullanıcı Kılavuzu

3- DYS Gelen Giden Evrak Kullanıcı Kılavuzu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İl, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okullar için  Katılımsız DYS Kurulumu (DYS Otomatik Kurulum)

          DYS artık tüm tarayıcılarda sorunsuz olarak çalışmaktadır. DYS ye giriş yaptığınızda meb.jnlp dosyasının indirlilmesini onaylayıp çalıştır demeniz yeterlidir.

          Katılımsız Kurulumların içerisine 31 Mart 2016 Tarihinden itibaren MEB İnternet bağlantılarındaki cihazlara kurulumu zorunlu olan MEB Sertifikasıda eklenmiştir.

          Sertifika kurulumuyla ilgili detaylı bilgi http://sertifika.meb.gov.tr adresiden edinilebilir.

Önemli NOT: DYS (Doküman Yönetim Sistemi) İl, İlçe ve Okul/Kurum MEB ADSL erişimi dışında çalışmamaktadır.   DYS kullanabilmek için Kurumunuzun MEB ADSL hattına bağlı olmalısınız.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İlçe/Okul ve Kurumlar için Katılımsız Sertifika kurulum programı. (Bilgisayarınıza DYS programı kurmuşsanız ayrıca sertifika programını kurmanıza gerek bulunmamaktadır. DYS kurulumu setifikayıda beraberinde kurmaktadır)

İlçe/Okul ve Kurumlarımızda MEB İnternet hatlarında kullanılan Fatih Projesi etkileşimli tahta ve Tablet dışında kalan tüm cihazlara kurulması gereken MEB sertifikası Katılımsız dosyası aşağıdan indirilebilir.

Sertifika kurulum programı için tıklayınız.

Program indirildikten sonra çift tıklayarak çalıştırılması yeterlidir.

Not: Katılımsız program Windows 7 ve Üstü işletim sisteminde İE ve Crome için çalışmaktadır. Windows XP ve diğer işletim sistemleri için (MAC , İOS Vs.)  http://sertifika.meb.gov.tr adresindeki yükleme rehberlerine bakmanız gerekmektedir. 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İl, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okullarımız  İçin Katılımsız DYS Kurulum Dosyaları Aşağıdaki Linkten İndirilebilir.

Java 8.131 Katılımsız Kurulum Adımları

Lüften Kuruluma Başlamadan Önce varsa FİREWALL ve ANTİVİRÜS programlarınızı Kapatınız. Programın kurulumunu engellemektedirler.

1- Mevcut e-imzanızı bilgisayardan çıkartınız.

2- DYS Kurulum Dosyasını Bilgisayarınızın masa üstüne İndiriniz.

3- İndirdiğiniz dosya üzerine sağ tıklayarak dosyayı RAR dan çıkartınız.

4- DYS_Kur dosyasını çalıştırınız.

5- İl veya İlçe/Okul seçeneğine uygun linki tıklayarak kuruluma başlayabilirsiniz.

6- Kurulum BİTTİ. uyarısını gördükten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp DYS ye giriş yapabilirsiniz.

7- Masa Üstünde oluşan DYS_Kur kısayolu ile gerektiğinde kurulumu tekrar başlatabilir siniz.

Önemli NOT: DYS (Doküman Yönetim Sistemi) İl, İlçe ve Okul/Kurum MEB ADSL, FATİH TTVPN ve Wimax internet  erişimi dışında çalışmamaktadır.

Kurulumla ilgili dosyalar C:DYS_Kurulum klasöründe mevcuttur. Bu klasörün içeriklerinin ilerde lazım olabileceğini düşünerek silmemeniz tansiye olunur.

Katılımsız programlar Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatör MEBBİS Yöneticisi Tevfik EDİS tarafından yapılmıştır.

ASKE BİRİMİ İçin Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, B/Blok SELÇUKLU/KONYA AB BİRİMİ VE EVRAK İŞLERİ İÇİN Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No4 Karatay/KONYA - 0 332 353 30 50 DAHİLİ 1246 1252 1253 1255 1210

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.